hakkımızda

Competenza GmbH, Almanya’nın 9 farklı şehrinde hizmet veren bir çevre kuruluşudur. Konsept, Analitik ve Akademi kuruluşun üç ana koludur. Akredite SEM laboratuvarları (taramalı elektron mikroskobu) Avrupa çapında asbest ve lif analizin de pazar lideri olarak görülmektedir. Yaklaşık 10 yıl önce oluşturulan akademimiz, Alman Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (Bundesministerium für Arbeit und Soziales) tarafından verilen “Kontamine alanlar ve bu alanlardaki tehlikeli maddelerle yapılan çalışmalar için uzmanlık” ve “Asbest Uzmanlığı” eğitim ve bakanlık adına sertifikalandırma yetkisine sahiptir. Alman İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne de (Amt für Arbeitsschutz) danışmanlık hizmeti veren Competenza, inşaat, kimya, çevre ve yangın mühendislerinin yanı sıra mimarlar, toksikologlar ve çevre sağlığı teknisyenlerinden oluşan deneyimli bir ekibe sahiptir.

Competenza GmbH’ın Türkiye şubesi olan firmamız, Competenza / İstanbul 02.06.2014 tarihinden itibaren Tuzla / İstanbul’da faaliyet göstermektedir. Competenza / İstanbul SEM laboratuvarı Türkiye’nin asbest analizi yapabilen TürkAK onaylı TEK AKREDITE SEM-Laboratuvarıdır. Yurt içi ve dışından sertifikalı İSG ve Asbest Söküm Uzmanları ile Asbest ve diğer tehlikeli maddelerin mevcut olduğu çalışmalarda mühendislik, planlama ve denetim hizmetleri vermektedir.

ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi Sertifikası sahiptir. ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, her türlü üretim sektöründe, ürünün ilk aşamasından tüketiciye sunulmasına kadar geçen her adımda çevresel etkilerin dikkate alınarak üretimin gerçekleştirilmesini sağlayan sistematik bir yaklaşımdır. ISO 14001, bir şirketin çevresel performansının kontrol edilmesi ve geliştirilmesi oluşumunu yani sürecini tanımlayan uluslararası bir standarttır.